Rozpoczynamy układanie ogrzewania podłogowego

Pokój w nowych domach na osiedlu JasnaHouse w Ostrowie Wielkopolskim z rozpoczętymi pracami nad ogrzewaniem podłogowym

Na Osiedlu JasnaHouse właśnie rozpoczęto układanie ogrzewania podłogowego – 2 tygodnie przed terminem przewidzianym w harmonogramie. Tym samym do końca budowy zostało około 4 miesiące, to już naprawdę niewiele czasu, ale wszystko idzie zgodnie z planem i kolejne prace są już zakontraktowane, więc jestem spokojny o ten termin.

W nowych domach na Osiedlu JasnaHouse w Ostrowie zdecydowaliśmy się na ogrzewanie podłogowe zarówno na parterze jak i pietrze. Miało na to wpływ kilka czynników:

  • na naszych poprzednich inwestycjach zauważyliśmy, że takie są oczekiwania klientów. Idąc za oczekiwaniami i radami naszych klientów nowe domy na osiedlu JasnaHouse zarówno na piętrze jak i na parterze będą miały ogrzewanie podłogwe
  • Ogrzewanie podłogowe doskonale współpracuje z projektowanymi pompami ciepła. Powierzchnia grzejna jest rozłożona na większym obszarze (cała podłoga a nie mały grzejnik). Co za tym idzie, temperatura wody w układzie może być niższa. I tak zamiast podgrzewać wodę w C.O. do temperatury 55C wystarczy ją podgrzać do około 30C aby osiągnąć ten sam komfort cieplny w pomieszczeniach. I tu jest miejsce gdzie pompy ciepła pracują najbardziej optymalnie. Łatwo sobie wyobrazić, że jak coś podgrzewamy do niższej temperatury to koszty tego podgrzania będą niższe.
  • komfort cieplny w ogrzewaniu podłogowym jest nieporównywalny z niczym innym. Stąpanie gołą stopą o poranku po lekko ciepłej podłodze jest niezwykle przyjemne. Dodatkowo rozkład temperatur w pomieszczeniu jest dużo zdrowszy dla naszego organizmu. Temperatura przy podłodze jest najwyższa a przy suficie najniższa, ale w okolicach głowy temperatura jest optymalna dla naszego samopoczucia.

Nie byłeś/aś jeszcze na budowie? Chcesz, żebym Cię oprowadził – zapraszam do kontaktu. Zarezerwuj dom zanim zniknie z rynku.

Podziel się ze znajomymi:

Facebook

Jesteś ciekaw postępu prac?

Zobacz inne wpisy W dzienniku

Shape

Zainteresowany?

Chcesz zobaczyć Nasz gotowy Dom pokazowy?

Niniejsza strona korzysta z plików cookies

Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności