Rozpoczynamy elewacje

Trwające prace nad ociepleniem i elewacją nowych domów na osiedlu JasnaHouse w Ostrowie Wielkopolskim

Rozpoczynamy kolejny ważny etap na osiedlu domów jednorodzinnych JasnaHouse. Zaczynamy prace elewacyjne. Już niedługo będzie można podziwiać ostateczną formę budynków.

Na elewację domów JasnaHouse składają się 2 główne elementy – ocieplenie i tynk cienkowarstwowy – oczywiście w dużym uproszczeniu. Dodatkowo oczywiście są elementy mocujące do ściany (kołki + klej), elementy wykończeniowe takiej jak taśmy dylatacyjne między budynkami, narożniki, czy taśmy wykończeniowe przy oknach. Całość wzmacnia siatka na zaprawie klejowej. Dopiero ostatnim elementem jest nanoszenie tynku cienkowarstwowego.

Na osiedlu JasnaHouse zdecydowano się na styropian grafitowy o najwyższych dostępnych parametrach – to gwarancja doskonałej izolacyjności termicznej budynku.

Ważnym elementem podczas wykonywania prac tynkarskich na zewnątrz budynku jest czas ich wykonania. Oczywiście nie może być mrozu, ale zbyt wysoka temperatura też nie jest korzystna, ponieważ powoduje zbyt szybkie wysychanie tynku. Prace te na osiedlu JasnaHouse zostały zaplanowane w harmonogramie na wiosnę i wiosną są wykonywane – cieszy kolejny etap prac rozpoczęty zgodnie z terminem.

Podziel się ze znajomymi:

Facebook

Jesteś ciekaw postępu prac?

Zobacz inne wpisy W dzienniku

Shape

Zainteresowany?

Chcesz zobaczyć Nasz gotowy Dom pokazowy?

Niniejsza strona korzysta z plików cookies

Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności