Przyłącza Wod-Kan gotowe

Nowy chodnik na osiedlu JasnaHouse w Ostrowie Wielkopolskim

W mega szybkim tempie udało się wykonać wszystkie przyłącza wodno-kanalizacyjne dla obu etapów Osiedla JasnaHouse. Zadanie było trudne, bo wymagało zamknięcia drogi na całej szerokości. Należało wykonać wykopy na głębokość aż 4 metrów. Nie wiedzieliśmy jakie będą warunki gruntowe i jak wysoko będzie woda. Okazało się, że mieliśmy dużo szczęścia, bo woda w tej okolicy jest bardzo nisko i nie trzeba było stosować odwodnień wykopów.

Zakres prac podzieliliśmy na dwa etapy, aby zminimalizować uciążliwość zamkniętej drogi dla okolicznych mieszkańców. Pierwotnie zaplanowane na 2 tygodnie prace udało się zrealizować w tydzień. Wykonaliśmy 10 przyłączy kanalizacyjnych oraz 10 przyłączy wodnych (dla każdego budynku niezależne przyłącze). Dodatkowo wykonaliśmy przyłącze kanalizacji deszczowej.

Przy okazji prac w ulicy obniżyliśmy chodnik na całej długości inwestycji, aby zapewnić wjazdy na posesje. Owocem tego całego zamieszania jest zdecydowanie ładniejszy i równiejszy chodnik. Wcześniej chodnik ten nie miał podbudowy z betonu – stąd wcześniejsze nierówności, zdecydowaliśmy się zrobić to zgodnie ze sztuką i jestem pewien, że tym razem chodnik pozostanie równy przez lata.

Podziel się ze znajomymi:

Facebook

Jesteś ciekaw postępu prac?

Zobacz inne wpisy W dzienniku

Shape

Zainteresowany?

Chcesz zobaczyć Nasz gotowy Dom pokazowy?

Niniejsza strona korzysta z plików cookies

Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności